Lukáš Havlíček | 15. listopadu 2012

Krajský svaz jachtingu Vysočina

WEBOVÉ STRÁNKY

Předseda KSJ Vysočina: Ing. Pavel Kamenský (Žďár n. Sázavou)
tel.: 604 759 613
Sekretář: Aleš Koloc (Žďár n. Sázavou)
tel.: 723 808 902

 

Výbor

Krajský svaz jachtingu Vysočina byl založen 1.3. 2003 ve Velké Bíteši. Sdružuje kluby, které se zabývají okruhovým a námořním jachtingem a windsurfingem. Zpočátku byl jeho součástí jediný jachetní oddíl Yacht Club Žďas (založen roku 1955). V novém tisíciletí vznikl nový oddíl Námořní Yacht Club Jihlava (2002).

Hlavní základnou YC Žďas je loděnice na Velkém Dářku. Vodní plocha a větrné podmínky jsou zde ideální pro provozování jachtingu na malých okruhových plachetnicích a samozřejmě také windsurfingu. Provozování sportu na větších jachtách je zde bohužel omezeno hloubkou rybníka. Každoročně se zde pořádají tři až čtyři závody  ve windsurfingu a jachtingu.

Členové obou oddílů se zabývají také plachtěním na námořních jachtách. Pravidelně se zúčastňují závodů pořádaných na moři Českou asociací námořního yachtingu (ČANY), v nichž dosáhli slušných výsledků.

V YC Žďas se již vystřídalo několik generací závodníků v různých lodních třídách. Zvláště úspěšné byly roky 1995-98. K vzestupu přispělo i přijmutí nových členů, kteří se zabývali windsurfingem. V současné době výkony stagnují a oddíly se potýkají s nedostatkem závodníků z řad mládeže. Noví zájemci o tento sport, kteří by se mu chtěli aktivně věnovat, jsou vítáni.

Partnerské odkazy

Partneři

15.04.2024
Mizerná forma Zbrojovky a umístění na dvanácté pozici druholigové tabulky byly posledními kapkami. Brněnský celek sáhl k razantním změnám a v pondělí…
15.04.2024
Úspěšná éra trenéra Martina Svědíka je u konce. Vedení šestého týmu FORTUNA:LIGY vyhovělo žádosti devětačtyřicetiletého kouče o předčasné ukončení…