Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod
Servisní centrum sportu ČUS Havlíčkův Brod - pobočný spolek

Poslední aktualizace: 24.11.2021

Kalendář akcí

Následujích 30 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

O nás

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod z.s. -  sdružuje  od 1.1.2021 celkem 63 TJ a SK s 8537 členy z toho mládeže do 18 let je 4216 a dospělých 4321. V daném, roce se snižuje členská základna a to i mládež cca o 100 členů, což není naším smyslem práce, ale rok 2020 jako Covidový je pro většinu TJ/SK velice problémový a rozvíjet pohybové aktivity na okrese v amatérském sportu je velice náročné a není v našich silách to zvládat. Na okrese působí dva okresní sportovní svazy (fotbal, stolní tenis). Nejsilnějším svazem podle počtu členů a oddílů i družstev je Okresní fotbalový svaz.

Nejpopulárnějším sportem v okrese je fotbal,lední hokej, házená a volejbal, který vychoval v minulosti, ale i v přítomnosti celou řadu reprezentantů a vynikajících hráčů –  Ve fotbalových soutěžích startuje 42 oddílů, zde je největší problém v zajištění mládeže.. Největší tělovýchovnou jednotou v okrese je TJ JISKRA Havlíčkův Brod, která má přes 1500 členů z toho je kolem 1000 členů mládež, jednota má 17 druhů sportů. Z jejich líhně se každým rokem rodí mistři ČR jak v jednotlivcích tak kolektivu.

Svůj celonárodní zvuk má i brodský aerobick stejně jako chotěbořský. Začíná být i velmi úspěšný florbal ve Světlé nad Sázavou.

TJ a SK v okrese pořádají celou řadu veřejně přístupných akcí i pro širokou veřejnost z nichž nejznámější jsou Bezděkovský 7mi boj, Chotěbořská koule, Běhy městskými sady, Šeptouchov v Ledči n. S., Tománkův memoriál v hokeji i fotbale. Konají se pravidelné nábory všech druhů sportů.

Samozřejmě není možné vyjmenovat všechny akce, které v okrese probíhají-jsou jich stovky.

Děkujeme i  touto cestou všem sponzorům, obcím a městům na okrese Havl. Brod za podporu v rozvoji tělovýchovy a sportu.

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod se mimo zabezpečení sportovní a tělovýchovné činnosti zabývá též nabídkou vedení účetnictví sportovním organizacím na okrese Havlíčkův Brod.

Kouč fotbalistů Velké Bíteše Zúbek: Nenaplnili jsme potenciál, který mužstvo má

27.11.2021 05:30

rss-item-image

Na loňský skvostný, byť nedohraný podzim, letos divizní fotbalisté Velké Bíteše nenavázali.

Sparta se rozšoupla, kanonádu odnesl Hradec. Vítkovice zvládly divoký závěr

26.11.2021 20:24

rss-item-image

/FOTO/ Hokejová extraliga měla v pátek na programu pět duelů 26. kola. V magnetu dne mezi Hradcem Králové a Spartou padlo 11 branek. Drtivé vítězství 8:3 slavili Pražané, kteří tak nejspíš ukončili trápení. Hattrick zaznamenal Chlapík. Další bitvy přinesly pořádně drama

Design, kód a programování SEO kvalitně | Copyright © 2021 OSS Havlíčkův Brod | Administrace