Pelhřimovská unie sportu, z.s. servisní centrum sportu

Poslední aktualizace: 18.10.2017

Kalendář akcí

Říj

24

VH PUS, z.s. 2017

Datum konání: 24.10.2017 15:00 - 24.10.2017 17:00

VH se uskuteční od 15 hodin ve ŠJ SOU Friedova. Novinkou bude vyhlášení sportovce a kolektivu roku.

Pořadatel: VV PUS

Říj

25

Schůze VV OFS

Datum konání: 25.10.2017 15:00 - 25.10.2017 17:00

VV se uskuteční od 15 hod v kanceláři PUS.

Pořadatel: VV OFS

Vložit akci

Úvodní strana

Pelhřimovská unie sportu, z.s. (dále jen PUS) je dobrovolným sdružením samostatných a nezávislých sportovních tělovýchovných a turistických organizací okresu Pelhřimov a dalších spádových oblastí, jsou-li ustanovena jako občanská sdružení podle zákona o sdružování občanů.

PUS sdružuje tělovýchovné jednoty a sportovní kluby, sportovní tělovýchovné a turistické svyzy, které působí v rámci okresu Pelhřimov a spádové oblasti. TJ a SK sdružené v PUS si zachovávají svoji samostatnou právní subjektivitu podle znění stanov registrovaných u KS ČR, přičemž si ponechávají samostatnost svého právního postavení, majetku a činnosti.

PUS je organizací působící v rámci okresu Pelhřimov a další spádové oblasti zastupující sdružené TJ a SK vůči orgánům a institucím Českého státu, orgánům měst a obcí, ČUS a v mezinárodních vztazích.

PUS spolupracuje a uznává autoritu ČUS za účelem prosazování zájmů a potřeb sportovního prostředí a je v něm sdružena.

Aktuálně

05.10.2017

Dopis do všech sdružených SK a TJ

Informace pro SK/TJ sdružené v okresních sdruženích ČUS, prosíme o přeposlání do základních článků

Vážení zástupci SK/TJ,
 
Včera 3.10. jsme vás informovali, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy letos neumožní sportovním klubům a tělovýchovným jednotám, sdruženým v národních sportovních svazech nebo v ČUS čerpat státní dotace na údržbu a provoz sportovních zařízení (tzv. Program IV MŠMT). Dotace byla každoročně, posledních dvacet let, poskytována nejen vlastníkům (platí i pro 2017), ale i dlouhodobým provozovatelům sportovních zařízení (pro ty od 2017 již nelze).

Ministerstvo původně zveřejnilo 26. 9. že Program IV vypsaný v listopadu 2016 ruší, pro vlastní chyby v jeho původním zadání. Po okamžitém jednání s vedením MŠMT i protestu České unie sportu proti zrušení Programu IV. bylo ministerstvem obratem 27.9. veřejně přislíbeno, že se program  pro r. 2017 ještě připraví znovu. Skutečnost je taková, že MŠMT tento klíčový program 2. 10. 2017 vypsalo, ale s takovými podmínkami, že vlastníci sportovišť z řad SK/TJ, sdružených v národních sportovních svazech a v největší střešní sportovní organizaci České unii sportu (ČUS) - nemohou o tyto prostředky vůbec žádat. Nejsou dle definice programu oprávněnými příjemci.
 
MŠMT totiž stanovilo podmínkou poskytnutí prostředků Programu IV pouze spolkům s celostátní působností (sportovním svazům, střešním sportovních organizacím apod.) a jejich pobočným spolkům - nikoliv však členským spolkům.  České sportovní prostředí je až na výjimku České obce sokolské postaveno na členských spolcích, nikoliv pobočných. Tato skutečnost je úředníkům ministerstva známá, přesto podmínky takto nastavili.  

Česká unie sportu zaslala obratem ministrovi Stanislavu Štechovi otevřený dopis, ve kterém žádá o okamžitou nápravu. Znění dopisu Vám zasíláme v příloze.
 
Pokud se s postupem ministerstva neztotožňujete, a vyloučení vašeho sportovního klubu / tělovýchovné jednoty takovýmto způsobem z řad oprávněných žadatelů se vám nezdá korektní, můžete své vyjádření, pocity, náměty a připomínky zaslat přímo na e-mail do kanceláře ministra školství, mládeže a tělovýchovy, pana Stanislava Štecha : kancelar@msmt.czpřípadně v kopii na kancelář předsedy vlády B.Sobotky: bosobotka@vlada.cz, posta@vláda.cz, aby i členové vlády měli informace přímo od SK/TJ, jak jsou spokojeny s péčí ministerstva o sport. Ukazuje se, že pokud se důrazně neozvou ti, kdo jsou zvůlí a neodborným rozhodováním ministerstva postiženi přímo,a nejvíce, nikdo nebere na žádné argumenty zřetel.  

 
Ing. Marek Hájek,
místopředseda ČUS
 
 
Prosíme též kluby a tělovýchovné jednoty, aby o svých problémech daly také vědět během tohoto dne na mail uhlir@cuscz.cz, případně zavolaly na číslo 724 014 643. V rámci plánované čtvrteční tiskové konference 5.10. v sídle ČUS můžeme Vaše příběhy a potíže zveřejnit, případně nabídnout novinářům. Je důležité, aby se veřejnost dozvěděla, v jakých podmínkách se věnujete sportu a přivádíte mládež ke sportování.


S pozdravem
 
Jiří Uhlíř
Manažer komunikace
Mob: 724 014 643
Mail: uhlir@cuscz.cz

více informací

archiv článků

Sídlo:
Friedova 1464
393 01 Pelhřimov
 
Email: sport.pelhrimov@tiscali.cz
web:   www.sportvysocina.cz/pelhrimov
Telefon: 565 324 211, 565 322 528 - Marta Háková - účetní
Mobil: 777 641 464 - Milan Reich
Fax:    565 324 211

Partneři

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

18.10.2017 09:50

rss-item-image

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

17.10.2017 21:44

rss-item-image

Vysočina – V 8. kole druhé ligy uspěli z vysočinských týmů pouze Bruslaři v derby s Pelhřimovem. Žďár padl v Klatovech, Moravské Budějovice přenechaly doma body Nymburku.

Design, kód a programování SEO kvalitně | Copyright © 2017 Pelhřimovská unie sportu | Administrace