Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod
Servisní centrum sportu ČUS Havlíčkův Brod - pobočný spolek

Poslední aktualizace: 14.02.2020

Kalendář akcí

Úno

21

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod svolává Valnou Hromadu

Datum konání: 21.02.2020 08:00 - 21.03.2020 20:00

VV OSS Havl. Brod rozhodl na svém únorovém jednání 12.2.2020 o svolání VH na 4.6.2020 od 17 hod. v hotelu Slunce Havlíčkův Brod restaurace v přízemí.

Pořadatel: OKresní sdružení sportů Havlíčkův Brod

Kontakt: předseda sdružení Pavel Mazánek, tel.: 731441697, email: predseda@osshb.cz

Vložit akci

O nás

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod z.s. -  sdružuje  od 1.1.2018 celkem 62 TJ a SK s 8777 členy z toho mládeže do 18 let je 4309 a dospělých 4468. Zvyšuje se mládežnická základna což je naším smyslem práce rozvíjet pohybové aktivity na okrese. Působí zde 2 okresní sportovní svazy (fotbal, stolní tenis). Nejsilnějším svazem podle počtu členů a oddílů i družstev je Okresní fotbalový svaz, který sdružuje 4 580 fotbalistů.

Nejpopulárnějším sportem v okrese je fotbal a lední hokej, který vychoval v minulosti, ale i v přítomnosti celou řadu reprezentantů a vynikajících hráčů – fotbal - Breda,Sláma,Šourek,Souček,Krajdl, hokej -Chytráček, bratři Holíkové, Suchý, Augusta, Chalupa, Vašíček. V současnosti Martínek, Novák, velice se daří kolektivním sportům a to Raftařům R6 do 23 let (MČR prorok 2017 a účastník ME a MS), dále brodským softbalistům, kteří získali 3 tituly MČR a jeho hráči jsou i v reprezentaci, oddíl zápasu má v jedincích několik mistrů ČR pro rok 2017 a ze svého středu dodává nadějné sportovce reprezentaci.. Ve fotbalových soutěžích startuje 42 oddílů. Největší tělovýchovnou jednotou v okrese je TJ JISKRA Havlíčkův Brod, která má přes 1700 členů z toho je více jak 1000 členů mládež, jednota má 17 druhů sportů. Z jejich líhně se každým rokem rodí mistři ČR.

Reprezentanty vychoval i brodský šerm, ledečská házená, chotěbořský stolní tenis a tenis a brodský volejbal. Vynikajících výsledků v poslední době dosahují orientační běžci. Svůj světový zvuk má i brodský aerobick stejně jako chotěbořský. Začíná být i velmi úspěšný florbal ve Světlé nad Sázavou.

TJ a SK v okrese pořádají celou řadu veřejně přístupných akcí i pro širokou veřejnost z nichž nejznámější jsou Bezděkovský 7mi boj, Chotěbořská koule, Běhy městskými sady, Šeptouchov v Ledči n. S., Tománkův memoriál v hokeji i fotbale. Konají se pravidelné nábory všech druhů sportů.

Samozřejmě není možné vyjmenovat všechny akce, které v okrese probíhají-jsou jich stovky.

Děkujeme i  touto cestou všem sponzorům, obcím a městům na okrese Havl. Brod za podporu v rozvoji tělovýchovy a sportu.

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod se mimo zabezpečení sportovní a tělovýchovné činnosti věnuje zabezpečování finančních prostředků zajišťováním vedlejší hospodářské činnosti. Pracovníci sekretariátu provozují Ubytovací hostinec SPORT, kde je k dispozici 65 lůžek ve 32 pokojích a dále je v témže objektu restaurace „SPORT“. Toto zařízení slouží přes týden široké veřejnosti.

Světelačky nasázely Soběslavi jedenáct branek a drží druhou příčku

22.02.2020 08:42

rss-item-image

Dvě vítězství. To je bilance světelských florbalistek v rámci druhé ligy. Nejprve rozstřílely soupeřky ze Soběslavi jedenácti brankami. Vysoké vítězství nastartovaly už v první třetině, kterou vyhrály 5:0. Následně narazily na jihlavsko-žďárský tým, a ten porazily 5:1. Úvod duelu byl vyrovnaný a do druhého dějství nastupovaly hráčky za nerozhodné stavu, ale v něm Sklářky vstřelily čtyři branky a rozhodly.

VIDEO: Vyhlášení Sportovce roku Světelska oživily fotbalové legendy

21.02.2020 18:35

rss-item-image

Ve Světlé nad Sázavou ocenili nejlepší sportovce uplynulého roku. Uznání se dočkali jak jednotlivci, tak týmy a trenéři. Speciálními hosty letošního slavnostního večera byli bývalí fotbalisté Ladislav Vízek a Horst Siegl.

Design, kód a programování SEO kvalitně | Copyright © 2020 OSS Havlíčkův Brod | Administrace